- RKS ORLĘTA RESZEL -
- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2023/2024 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

23. kolejka Klasy Okręgowej 2023/2024: Orlęta Reszel - GKS Stawiguda 3:0 (2:0) (27.04.2024, 16:00)

KOLEJNE ZWYCIĘSTWO ZALICZONE!!!

Łatwo nie było, bo przeciwnikiem Orląt był groźny zespół GKS Stawiguda, który przed tym spotkaniem plasował się na czwartym miejscu w tabeli. W rundzie wiosennej jeszcze nie przegrał (5 zwycięstw i dwa remisy), więc wiedzieliśmy, że w tym pojedynku będzie bardzo ciężko o punkty. Nasi piłkarze stanęli jednak na wysokości zadania i po dobrym meczu wygrali aż 3:0!

Goście przyjechali do Reszla osłabieni brakiem kilku graczy (tylko dwóch rezerwowych na ławce), ale i tak postawili wysoko poprzeczkę. Mecz był szybki i zacięty. Mieliśmy więcej z gry, ale rywale do samego końca grali ambitnie i mieli swoje okazje do zdobycia goli. To my jednak byliśmy tego dnia skuteczniejsi.

W pierwszym kwadransie swojego gola mógł strzelić Paweł Romańczuk, ale najpierw piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką, a później wylądowała na bocznej siatce.

W 20 minucie faulowany z boku boiska był Bartek Markisz. Do piłki podszedł świetnie grający tego dnia Jakub Janowski, który ładnym "centrostrzałem" wrzucił piłkę za kołnierz bramkarza GKS.

Chwilę później w indywidualnej akcji szarżował Mateusz Bruj, ale jego strzał obronił golkiper gości.

W 28 minucie "Janos" świetnie zagrał w tempo górą do Pawła Romańczuka, ten przyjął piłkę w polu karnym i uderzył mocno i precyzyjnie pod poprzeczkę. Prowadziliśmy, 2:0 i mogliśmy już grać spokojniej.

Potem, po centrze na przedpole bramkowe, "Romek" zgrał piłkę głową do Mateusza Bruja, ale ten z dwóch metrów nie trafił głową do bramki. Byłoby po meczu, bo w pierwszej połowie, mimo ambitnej gry, GKS naszej bramce poważnie nie zagroził.

Za to po przerwie rywale dwukrotnie byli bliscy szczęścia, ale najpierw z dziesięciu metrów przestrzelił napastnik, a później sytuację dobrym wślizgiem wyczyścił Wiktor Sawicki.

W 56 niespodziewanie błąd w wybiciu piłki popełnił bramkarz Stawigudy, ta trafiła do Mateusza Bruja, który nie zastanawiając się długo uderzył lewą nogą z narożnika pola karnego i piłka wpadła w dalszy róg bramki.

Mimo niekorzystego wyniku goście nie składali broni i dzielnie walczyli o jego zmianę. Znów bliski szczęścia był napastnik, ale tym razem nie trafił w piłkę.

Z naszej strony ładnie z rzutu wolnego uderzał "Romek", ale tym razem bramkarz zbił piłkę na rzut rożny.

Później dopisało nam szczęście, bo po zagraniu w uliczkę sytuację sam na sam z Jarkiem Doborzyńskim miał zawodnik GKS, ale mocno przestrzelił!

Końcówka, to walka Stawigudy i honorową bramkę, za co szacun, bo niejeden zespół w tej sytuacji już by odpuścił. Wynik się jednak nie zmienił i wygraliśmy to spotkanie, 3:0.

Brawo! Brawo! Brawo!

Za tydzień kierunek - Górowo Iławeckie. Tam kolejny ciężki mecz z solidną Cresovią.

Walka trwa! :D

W innym meczach drużyn z TOP 5 Pisa Barczewo pokonała Wilczka Wilkowo, 5:2, ale trzecie w tabeli MKS Korsze przegrały ze Śniardwami Orzysz (1:3), dzięki czemu powiększyliśmy nad nimi przewagę do 15 punktów, Cresovia Górowo Iławeckie natomiast wygrała z Gwardią Szczytno (2:0).

Zdjęcia z meczu (Autor: Anna Zglejszewska): TUTAJ

Video z meczu na Youtube (Autor: Zbigniew Tabaka): I POŁOWA i II POŁOWA oraz SKRÓT MECZU